Góry Izerskie

Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki

 » Narty  » Narciarskie trasy biegowe - Jizerské hory  » Vesec - mistrzowskie trasy biegowe dla każdego

Aktualizacja: 2012-12-20

Vesec - mistrzowskie trasy biegowe dla każdego

Trasy biegowe FIS Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Liberec 2009 powstały "na zielonej łące" - w podmiejskiej dzielnicy Vesec, która leży na południowo wschodnim krańcu miasta


Ośrodek biegowy w Vescu został zaprojektowany tak, aby trasy i wszelkie urządzenia oraz obiekty służyły nie tylko sportowcom podczas Mistrzostw Świata w 2009 r.

Są udostępnione dla wszystkich miłośników narciarstwa biegowego. Latem zaś korzystać z niego mogą rowerzyści i spacerowicze.

Ośrodek Vesec służy do spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu oraz organizacji imprez sportowych.

Wejść na teren ośrodka może każdy (dzieci poniżej 12 roku życia tylko w towarzystwie opiekunów). Odpowiedzialność za wstęp na teren ośrodka ponoszą sami korzystający.

Lokalizacja niedaleko od kompleksu narciarskiego Ještěd jest wielką zaletą Dogodny dojazd i duże parkingi zapewnią wygodę kibicom i biegaczomNowoczesny stadion będzie służył nie tylko zawodom biegowym Wielkie trybuny pomieszczą tysiące kibiców Ładnie zaaranzowany i zaplanowany obiekt uważany jest za wymagający Vesecu dzieli kilkanaście minut jazdy autem z innymi ośrodkami narciarskimi w Górach Izerskich

To właśnie w Vesecu Justyna Kowalczyk zdobywała medale (w tym złoto) podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Liberec 2009. Wspaniałą atmosferę tamtych lutowych dni możemy sobie przypomnieć zaglądając do stron "Mistrzostwa Liberec 2009" w naszym serwisie.

Plan ośrodka sportowego Vesec

Tagi:  ·biegówki ·trasy biegowe ·narciarstwo biegowe

Więcej

 ▶ Ośrodek narciarski Ještěd
 ▶ Bieg 10km klasycznie kobiet
 ▶ Złota Justyna Kowalczyk

 ▶ www.skijested.cz

drukuj

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.liberec.pl