Góry Izerskie

Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki

 » Na skróty  » Sport i rekreacja  » Tipsport arena Liberec

Aktualizacja: 2010-05-17

Tipsport arena Liberec

Nowoczesny kompleks mogący pomieścić nawet 9000 widzów pełni rolę hali sportowej, a także umożliwia organizowanie ważnych imprez kulturalnych i towarzyskich. Pod względem nowoczesności rozwiązań technicznych, standardu i oferowanych usług nie ustępuje podobnym tego typu obiektom w Europie i na świecie

Tipsport Arena - sportowe serce Liberca

Tipsport Arena to wielofunkcyjny kompleks umożliwiający organizowanie imprez sportowych i kulturalnych oraz koncertów. Odbyło się tu wiele zawodów sportowych na światowym poziomie: Davis Cup, Česká pojišťovna Cup (Euro Hockey Tour), Night of the Jumps czyli Mistrzostwa Świata FIM w kategorii Freestyl, czy ekstraliga w hokeju na lodzie w wykonaniu klubu „Bílí Tygři Liberec“. Wielkie koncerty czeskich i światowych gwiazd muzycznych takich jak: Deep Purple, Judas Priest, Suzi Quatro, Lord of the Dance, Aleksandrowcy przyciągnęły rzesze fanów.
Te i inne wydarzenia, których gospodarzem była Tipsport Arena, świadczą dobitnie o tym, że w Libercu powstał obiekt, mający wspaniałą przyszłość!

Okazały kompleks sportowy w Libercu jest doskonale skomunikowany z miastem i okolicą

Oprócz Tipsport Areny kompleks obejmuje stadion miejski oraz wiele zewnętrznych i wewnętrznych obiektów sportowych: sala z barem do gry w bowling, korty do tenisa ziemnego w krytej hali lub korty otwarte, hala do badmintona, tenisa stołowego i ricochet'u. Ponado do dyspozycji jest boisko do siatkówki plażowej, tor łyżwiarski in-line, plac zabaw dla dzieci i wiele innych urządzeń sportowych i rekreacyjnych.
Miłośników strzelectwa sportowego z pewnością zainteresuje strzelnica - 25, 50 i 100 m, oraz strzelnica projekcyjna i laserowa ze stylowo urządzonym klub strzeleckim posiadającym własny bar.
Goście z odległych stron z pewnością docenią możliwość pobytu w Hotelu Arena***, który jest częścią kompleksu. Hotel oferuje zakwaterowanie po subsydiowanych cenach przy zakupie biletów na wybrane imprezy.

Wielofunkcyjna „Tipsport Arena“ jest również idealnym miejscem do organizowania kongresów, konferencji, seminariów, workshopów, spotkań teambuildingowych, sympozjów, wystaw, targów, wieczorów towarzyskich, bankietów, rautów, show i wielu innych.
Pomieszczenia i sale, które znajdują się w hali, zapewniają komfort i wygodę dla 5-6 tys. Uczestników.

Hotel Arena***

Wielofunkcyjność całego kompleksu umożliwia zorganizowanie kilkudziesięciu odmiennych imprez, ponieważ posiada różnego rodzaju salonki, sale konferencyjne lub ekskluzywne loże o różnej liczbie miejsc. Wszystkie pomieszczenia posiadają klimatyzację i są przyjazne dla gości niepełnosprawnych. Można je udźwiękowić, wyposażyć w wideo, usługi transmisji danych, podium i inne urządzenia techniczne potrzebne do zorganizowania imprezy.

Bogatą ofertę dopełniają znajdujące się na terenie hali bary i restauracja "Pizza Coloseum", zapewniające profesjonalne usługi cateringowe.

Sala do gry w siatkówkęBoisko do siatkówki plażowejKręgielniaBarek przy kręgielniSala gimnastycznaApartament w hotelu ArenaApartament w hotelu ArenaSala do gry w ricochetStrzelnica sportowaKryte korty tenisoweKorty tensioweSala do tenisa stołowegoMecz hokejowy w Tipsport ArenaKoncert rockowy w Tipsport Arena

Szczypta historii

Z inicjatywą budowy wielofunkcyjnego kompleksu sportowego przedstawiciele Liberca wyszli już na początku nowego tysiąclecia. Związane to było z modernizacją i dokończeniem budowy stadionu miejskiego. Ówczesny stan całego kompleksu, nie w pełni odpowiadał wymogom technicznym i wymagał remontu. Trawiaste boisko, stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe, kręgielnia oraz mała hala hokejowa, by móc dalej służyć nie tylko mieszkańcom Liberca, ale też turystom odwiedzającym miasto - wymagały rozbudowy.

W trakcie poszukiwania miejsca pod budowę nowej hali wybór padł na miejski stadion, gdzie już częściowo zbudowano zaplecze i gdzie były także wolne tereny.
We wrześniu 2003 roku władze miejskie zadecydowały, że rozpatrywany projekt jest możliwy do zrealizowania i przyniesie miastu oraz jego mieszkańcom, z punktu widzenia rozwoju strategicznego i ożywienia ruchu turystycznego, ogromne korzyści.
Rozpoczęto budowę i po kilku latach, 8 września 2005 dokonano uroczystego otwarcia libereckiej hali wielofunkcyjnej.

Adres i kontakt

  • Jeronýmova 570/22
  • 460 07 Liberec 7

  • tel.: +420 488 048 121
  • fax: +420 488 048 160
  • infolinia: 800 800 007
  • info@tipsportarena.cz
  • www.tipsportarena.cz

Więcej informacji na www.TipsportArena.cz

Bilety na imprezy (w tym mecze hokeja) można kupić na www.ticketpro.cz

Tagi:  ·hala sportowa ·sala koncertowa ·hotel

Więcej

 ▶ Ośrodek narciarski Ještěd
 ▶ Vesec - mistrzowskie trasy biegowe dla każdego
 ▶ Lidové sady (Ogród Ludowy)

 ▶ www.tipsportarena.cz

drukuj

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.liberec.pl