Góry Izerskie

Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki

 » Atrakcje  » Skocznie narciarskie w narciarskim kompleksie Ještěd

Aktualizacja: 2009-11-03

Skocznie narciarskie w narciarskim kompleksie Ještěd

Skocznie narciarskie powstały na północnym stoku Černého vrchu w latach 70. minionego stulecia. W ostatnich latach w kompleksie dokonano dogłębnej rekonstrukcji, oraz dobudowano infrastrukturę i zaplecze. O przyspieszeniu przebudowy i modernizacji obiektu zadecydowały Puchary Świata

skocznie w Libercu

Normalna i wielka skocznia w kompleksie narciarskim Ještěd


Profile obu skoczni - HS 134 i HS 100 - odpowiadają aktualnym wymogom FIS i nie ma potrzeby ich przebudowywać. Mimo to przeprowadzono drobne poprawki i zmiany. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa skoczkom, ułożenie podłoża na obie skocznie umożliwiającego całoroczne użytkowanie oraz zamontowanie urządzenia do chłodzenia najazdów.

Od stycznia 2006 organizatorzy MS Liberec 2009 w kompleksie skoczni narciarskich na Ještědzie monitorowali siłę i kierunek oraz zawirowania wiatru.

Podczas modernizacji wybudowano stałe trybuny na około 10 000 widzów. Na czas mistrzostw świata liczbę tę zwiększono za pomocą trybun mobilnych. Przebudowa obiektów objęła także drogi dojazdowe oraz zamontowanie silnego oświetlenia. Skoki w ramach MS Liberec 2009 były rozgrywane wieczorem.

W ostatnich latach ještědska arena narciarska gościła kilkukrotnie zawody Pucharu Świata FIS. W 2004r Janne Ahonen wyznaczył rekord skoczni HS 134, który do tej pory wynosi 139 metrów.

Pod szczytem Ještědu rozłożyły się liczne trasy zjazdowe i 2 skocznie narciarskie Zmodernizowany obiekt jest nowoczesny i spełnia wszystkie wymogi FISZaplecze dla zawodników tuż przy zeskokuSzatnie czekają na polskich reprezentantów Obok skoczni trasa zjazdowa FIS, na której mogą być rozgrywane imprezy alpejskieWielotysięczne trybuny pomieszczą wszystkich kibiców

Tagi:  ·sport ·atrakcje turystyczne ·kolej linowa

Więcej

 ▶ Wieże widokowe na Ještedzie (1012 m n.p.m.)
 ▶ Ośrodek narciarski Ještěd

 ▶ www.skijested.cz

drukuj

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.liberec.pl