Góry Izerskie

Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki

 » Na skróty  » Atrakcje turystyczne  » Rzeźby i figury

Aktualizacja: 2010-04-21

Rzeźby i figury

Podczas spacerów libereckimi ulicami i ścieżkami możemy zobaczyć wiele interesujących rzeźb i figur. Warto więc na nie zwracać uwagę w parkach, przy ulicach i na skwerach. Prawdziwym bogactwem rzeźb wyróżnia się ogród zoologiczny

Rzeźba Przyjaźni Znajduje się przed wejściem do ogrodu zoologicznego. Autor Olli Marschall stworzył drewnianą figurę na placu Dr. E. Beneše, w czasie trwania projektu Dni Dialogu Czesko-Niemieckigo z okazji piątej rocznicy istnienia partnerstwa miast Augsburg i Liberec.

Motyle skrzydła


W parku przed pawilonem na terenie centrum golfowego w Libercu znajdują się rzeźby, które powstały w roku 1969 w ramach znanej wystawy na terenie miasta "Rzeźba i Miasto 69". Brama snów Ewy Kmentové i Motyle skrzydła Jiřího Nováka należą dzisiaj do najwybitniejszych dzieł czeskiego rzeźbiarstwa lat sześćdziesiątych. W 2005 roku obie figury zostały odrestaurowane przez spółkę Spacium o.p.s.

Brama snów


Interaktywny pomnik pamięci ofiar i walczących o wolność ojczyzny, wykorzystujący dźwięk, powietrze, światło i tekst powstał w 2000 roku na Placu Sztefanikowej (Štefánikově náměstí), Jego autorami są Jan Stolín, Petr Stolín i Monika Mitášová.

Za ratuszem znajduje się osobliwy przystanek komunikacji miejskiej (MHD) nazwany Uczta Olbrzyma, a wnętrze biblioteki zdobi tajemnicza Żyła.
Przed Grand Hotelem "Złoty Lew" powita was futurystyczna świecąca Kula, a kilka metrów dalej pośrodku parku stoi dwanaście marmurowych brył przedstawiających Dwanaście Miesięcy.
Dzieci będą miały wiele frajdy oglądając grupkę przedziwnych stworów przy dworcu MHD, pośród których dominuje dwugłowy żółw.

Tagi:  ·atrakcje turystyczne ·park

Więcej

 ▶ Restauracja ZOO 1320
 ▶ Severočeské muzeum (Muzeum Północnoczeskie) w Libercu
 ▶ Budynek łaźni miejskich

drukuj

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.liberec.pl