Góry Izerskie

Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki

 » Narty  » Stoki, wyciągi i trasy narciarskie - Liberec i Ještědský hřbet  » Ośrodek narciarski Obří sud / Javornik

Aktualizacja: 2013-12-13

Ośrodek narciarski Obří sud / Javornik

Na położonej w pobliżu Liberca i Jablonca nad Nisou górze Javornik znajduje się niedawno otwarty nowoczesny kompleks narciarski z torem bobslejowym czynnym przez cały rok

Bieżące informacje o warunkach narciarskich (aktualizowane CODZIENNIE)

Informacje dostarcza HolidayInfo

Kolejka linowa
DOPPELMAYR (Austria). Czteromiejscowa kolej linowa o stałym upięciu wózków na splecionej linie. Maksymalna prędkość transportowa: w zimie z narciarzami – 2,6 m/s; w sezonie letnim – 1,5 m/s, przepustowość 2003 os./godz., długość trasy 800 m, ilość podpór na trasie - 10, ilość wózków/krzesełek - 87, przewyższenie 130,5 m, wysokość najwyższej podpory 12m. Kolejka linowa wyposażona jest w pas rozbiegowy dla wygodnego wejścia z nartami na nogach oraz trójkąt bezpieczeństwa zapobiegający upadkom dzieci pod barierką.

Z wyciągiem krzesełkowym łączy się niebieska trasa zjazdowa o długości 900 m, sztucznie naśnieżana nowoczesnym urządzeniem działającym już przy temperaturze od -1 °C, następnie skicrossowa trasa - 1500 m oraz skipark.

Trasa przygotowywana nowoczesną maszyną PARKBULI.

Mapa kompleksu narciarskiego Obří Sud Javorník

Mapa kompleksu narciarskiego Obří Sud Javorník (Źródło: SKI AREÁL JAVORNIK)

OznaczenietrasyNazwaTrudnośćRóżnicawysokościDługość
1Modráłatwa130 m900 m
2Ski crossłatwa-1500 m
3Snowparkłatwy--


Nr wyciągu
Nazwa
Długość
Przepustowość
ASibiř-Kaplička800 m2000 os./h
BDziecięcy80 m400 os./h
CTor bobslejowy550 m300 os./h

Wyciąg dla dzieci
ČR Mały linowy wyciąg dla najmłodszych o długości 80 m, wyposażony we wszystkie elementy bezpieczeństwa. Do wyciągu należy łagodna trasa do nauki ograniczona płotem bezpieczeństwa.

Sztuczne naśnieżanie na całej powierzchni – 10 szt. dysz SUPERAEROS oraz 2 wentylatory, zaopatruje w wodę ze zbiornika retencyjnego o pojemności 5500 m3; nowoczesna stacja pomp o wydajności 30 l./s., ciśnieniu 35 barów oraz przepływie powietrza 14000 l./min., co umożliwia produkcję śniegu już od -1° C.

Parkingu dla 160 samochodów, z możliwością rozszerzenia parkowania w sezonie zimowym o następnych 150 pojazdów.

W głównym obiekcie, przy wejściu na wyciąg krzesełkowy, znajduje się zaplecze socjalne, i wypożyczalnie oraz punkt gastronomiczny (kawa, herbata, grog, słodycze) przy górnej stacji kolejki linowej.

W przyszłym roku, zostanie otwarty Pensjonat z Restauracją OBŘÍ SUD, który stanowi przybliżoną kopię pierwotnego obiektu Obří Sud, który spłonął w roku 1974. Restauracja będzie ma 80 miejsc konsumpcyjnych oraz ogródek dla ok. 70 osób. Pensjonat posiada 11 pokojów dwuosobowych i 4 apartamenty.

Tor saneczkowy Wiegand Alpine - Coaster (Niemcy)
Trasa o długości 1100 m z jedną spiralą, 13 dużymi zakrętami, wieloma mniejszymi oraz sztucznymi wzniesieniami. Własny wyciąg dla potrzeb transportu do górnej stacji - długość 550 m i przewyższenie 80,5 m.
Dla płynności ruchu, przygotowanych jest 39 pojazdów, zaopatrzonych w odśrodkowy hamulec, który uniemożliwia prędkość większą niż 45 km/h, w docelowej stacji następuje ich automatyczne wyhamowanie. Bobsleje są dwuosobowe, z oparciem i pasem bezpieczeństwa.

Lokalizacja

  • 463 12 Jeřmanice
  • Javornická 350
  • www.areal-obrisud.cz
  • GPS: 15.06814x50.69999

Szukasz noclegu w pobliżu?

Sprawdź w Izerskiej Bazie Turystycznej - setki obiektów noclegowych, gastronomicznych i usługowych w Górach Izerskich / Jizerskych horach.

Tagi:  ·wyciąg narciarski ·trasa zjazdowa ·stok narciarski

Więcej

 ▶ Ośrodek narciarski Ještěd

 ▶ www.holidayinfo.cz
 ▶ www.areal-obrisud.cz
 ▶ www.izerska.pl

drukuj

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.liberec.pl