Góry Izerskie

Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki

 » Narty  » Narciarskie trasy biegowe - Jizerské hory  » Wędrówka narciarska z Bedřichova przez Jizerkę i Orle do Harrachova (30,5 km)

Aktualizacja: 2012-12-20

Wędrówka narciarska z Bedřichova przez Jizerkę i Orle do Harrachova (30,5 km)

Bedřichov, stadion – U Buku (1,7 km) – Nová Louka (3 km) – Kristiánov (5,7 km) – Rozmezí (9,2 km) – Čihadla (10,5 km) – Na Kneipě (11,2 km) – Kůrovec (15,1 km) – Hraniční (15,5 km) – Promenádní cesta (19,4 km) – Jizerka, Panský dům (20,2 km) – Jizerka / Orle (22,3 km) – Orle (23,5 km) – Stara Droga Celna – Harrachov, stacja kolejowa (30,5 km)

(fot. nadesłane przez narciarzy, źródło: Jizerská o.p.s.)

Trasa zaczyna w miejscu startu jednego z najpopularniejszych wyścigów na nartach biegowych – "Jizerská Padesátka", który odbywa się co roku w styczniu.

Po drodze mijamy ciekawe miejsca, którymi są na przykład najstarsza osada szklarzy Nová Louka i Kristiánov, rezerwat Na Čihadle, najstarsza osada Gór Izerskich Jizerka oraz góry Bukovec, Jizera i Černá hora.
Przez most za Jizerką, który łączy czeską i polską część gór jedziemy po stronie polskiej, do osady szklarskiej – Orle. Następnie jedziemy wokół góry Kozi Grzbiet po Starej Drodze Celnej bezpośrednio do stacji kolejowej w Harrachovie.
Z Harrachova możemy pojechać pociągiem do Szklarskiej Poręby lub w kierunku do Jablonca nad Nisou lub Liberca. Bardziej zaawansowani narciarze mogą wrócić z osady Orle do Jizerki i jechać z powrotem do Bedřichova przez Hřebínek.

© Jizerská o.p.s. 2010

Tagi:  ·biegówki ·narciarstwo biegowe ·trasy biegowe

Więcej

 ▶ Vesec - mistrzowskie trasy biegowe dla każdego
 ▶ Ośrodek narciarski Bedřichov

 ▶ www.jizerskaops.cz

drukuj

 « start | ↑ góra | « cofnij

www.liberec.pl